Derka magnetyczna Biomag VET dla konia

Jak działa derka magnetyczna Biomag VET w rehabilitacji koni?

Co łączy światowej klasy jeźdźca konnego, właściciela kliniki weterynarii w Warszawie, zoofizjoterapeutkę z Kujaw oraz 12-letnią właścicielkę kucyka? Wszyscy oni, w trosce o swoje konie, używają derki magnetycznej Biomag VET. Stosują ją profilaktycznie u zwierząt zdrowych oraz leczniczo po wystąpieniu schorzeń.

Konie plasują się bardzo wysoko w rankingu naszych pacjentów. To dlatego, że urządzenie Biomag daje świetne efekty w redukcji bólu, sprzyja regeneracji i rozluźnieniu, przyśpiesza gojenie ran i złamań, spowalnia procesy zwyrodnieniowe.

Obejrzyj

Derka magnetyczna Biomag VET

Derka magnetyczna Biomag VET to urządzenie szeroko stosowane w opiece nad końmi. Urządzenie jest rekomendowane zarówno do użytku domowego, jak i w opiece klinicznej. 

Derka Biomag zawierają technologię 3D – rotacyjnego pola magnetycznego; aplikatory punktowe wyposażone są w technologię WIDE and SPOT – szerokiego i wąskiego pola. 

Opinia Bartosza Czaprańskiego

Jakie dokładnie efekty można osiągnąć stosując derkę magnetyczną Biomag Vet? Dla jakich koni sprawdzi się ona najlepiej? Opinia profesjonalisty, który ujeżdża konie z niemieckich i holenderskich stajni – jeźdźca, który uczestniczył w tak prestiżowych zawodach, jak m. in.  Cavaliada. 

Opinia Filipa Kapały

Jakie efekty może przynieść stosowanie derki magnetycznej Biomag Vet u młodych nerwowych koni? Jakie korzyści z tego ma koń, a jakie jeździec? Ile czasu potrzeba, aby zauważyć w jeździe konia różnicę?

W jaki sposób założyć derkę magnetyczną Biomag VET?

Kilka porad jak używać i nakładać derkę magnetyczną Biomag Vet, aby efekty magnetoterapii były jak najlepsze, a koń nie odczuwał dyskomfortu.

Maria Kamińska opowiada o skuteczności magnetoterapii i derki Biomag VET z kissing spine

Koń po poważnym urazie kręgosłupa szyjnego oraz z tzw. kissing spine. Często jest tak, że dolegliwości bólowe uniemożliwiają zwierzęciu pracę w pełnym zakresie co jest odczytywane jako lenistwo konia. 

Opinia Maksymiliana Wechty

Maksymilian Wechta stosuje magnetoterapię u koni po startach, dla ich lepszej kondycji, przy napięciu mięśni czy kontuzjach. 

Efekty magnetoterapii uzaskane dzięki derce magnetycznej Biomag VET

To rezultaty pracy znakomitych specjalistów: Marii Heydel, Justyny Przełączkowskiej, Małgorzaty Serockiej, Beaty Brzeziak, Maliny Brzozowskiej. Źródło: strona naszego patrnera, biomagvetpolska.com.

Rany po ugryzieniu

Rana zabliźniona po ugryzieniu, już po 6 zabiegach urządzeniem Biomag VET

po 2 zabiegach

po 4 tygodniach

Flegmona, czyli
zapalenie ropne

Efekt już  po 4 zabiegach magnetoterapii (od 1 cm do 5 cm w mniej obwodzie).

po 2 zabiegach

po 4 tygodniach

Headshaking syndrome

Headshaking syndrome (nagłe i pozornie mimowolne potrząsanie głową) pokonany po 40 zabiegach magnetoterapii Biomag Vet. Widoczni na zdjęciach Nadia i Monsun zajęli 3 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Jeździe bez ogłowia.

przed

po

Opuchlizna nad potylicą

W czerwcu 2019 właścicielka konia zauważyła opuchnięcie za potylicą. Uznała, że to ugryzienie owada, więc smarowała to miejsce heparyną. Obrzęk nie zmniejszał się. Po 2 tygodniach wykonano RTG. Lekarz weterynarii uznał, że opuchlizna to wynik uderzenia, prawdopodobnie o framugę drzwi. W badaniu RTG wykryto również stary uraz po uderzeniu. 

Nad pierwszym kręgiem  szyjnym zdiagnozowano spore zwapnienie nie rokujące ku zmniejszaniu się. Serię 10 zabiegów magnetoterapii Biomag 3D w połączeniu z maścią DIKLOFENAK rozpoczęto 28 sierpnia 2019. Zdjęcie “po” zrobione zostało po ostatnim zabiegu. Efekt rehabilitacji został wysoko oceniony przez lekarza weterynarii podczas badania kontrolnego. Uzyskano zmniejszenie obrzęku oraz poprawę swobody ruchu u konia. 

przed

po

Uszkodzone ścięgno

Uszkodzone ścięgno zginacza powierzchniowego palców przedniej kończyny – po terapii PRP (Platelet Rich Plasma) i 25 zabiegach magnetoterapii Biomag Vet.

obraz przed zabiegami

obraz po zabiegach

Uraz mechaniczny stawu skokowego

Na pierwszym zdjęciu widzimy staw skokowy 10-letniego konia, który doznał urazu  mechanicznego na padoku (rana bez szycia chirurgicznego). W miejscu urazu zaczęło narastać tzw „dzikie mięso”. Wówczas rana została opracowana chirurgicznie, włączono przyżeganie Vagothyem, zabiegi ultradźwiękami oraz 15 zabiegów magnetoterapii Biomag Vet. Wszystko to dało rewelacyjny efekt, widoczny na drugim zdjęciu!

przed

po

Uraz mechaniczny okolic stawu koronowego

Uraz mechaniczny okolic stawu koronowego, w pęcinie 6-letniego konia. Rana została zszyta chirurgicznie i poddana leczeniu. Podano antybiotyk, dermatol, okłady z rivanolem i zastosowano zabiegi laseroterapii. Włączono również 10 zabiegów magnetoterapii Biomag Vet (program “gojenie ran”).

przed

po

Przetestuj

Nie jesteś pewien jakie rezultaty przyniesie derka magnetyczna Biomag VET w Twojej praktyce? Chcesz się przekonać, czy pozytywne opinie na temat Biomag VET mają swoje pokrycie w rzeczywistości?

derka magnetyczna dla konia magnetoterapia

Umów wizytę doradcy

Chcesz poznać terapię Biomag 3D? Chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniach, stosowaniu terapii oraz współpracy? Umów spotkanie z nami już dziś!