Psy i koty

Jak działa terapia Biomag 3D w rehabilitacji psów i kotów?

Rehabilitacja psów polem magnetycznym obejmuje szereg zabiegów, które mają na celu przywrócenie sprawności układu ruchu, usprawnienia krążenia, uśmierzenia bólu, gojeniu ran, przywrócenie sprawności po operacji, poprawę metabolizmu i układu trawiennego, gojeniu blizn, regeneracji chrząstek, stawów i kości a także usuwa wszelkie stany zapalne i choroby reumatyczne. Magnetoterapia dla psów i kotów jest polecana przede wszystkim w przypadku złamań kości, ostrych urazów, choroby zwyrodnieniowej stawów i innych stanów tkanki miękkiej, która powoduje stan zapalny, wywołuje ból i zmniejszoną ruchliwość.

Biomag VET to urządzenie, które wykorzystuje innowacyjną technologię 3D, dzięki czemu zapewnia działanie zmiennego pola magnetycznego na cały organizm zwierzęcia. Magnetoterapia dla kotów i psów umożliwia precyzyjne kierowanie impulsów pola magnetycznego w dowolny punkt na ciele. Magnetoterapia dla psów i kotów wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, regeneracyjne, przeciwobrzękowe a nawet detoksykacyjne. Leczenie psów polem magnetycznym jest stosowane w gabinetach weterynaryjnych, lecznicach i schroniskach. Magnetoterapia psów i kotów jest możliwa również w domowych warunkach. Terapia biomagnetyczna dla psów i kotów wykorzystuje proste w obsłudze urządzenie, dzięki czemu jest stosowana przez wielu właścicieli czworonogów w domu.

W jakich schorzeniach lekarze najczęściej stosują terapię Biomag VET?

Magnetoterapia kotów i psów poprzez oddziaływanie polem magnetycznym korzystnie wpływa na procesy regeneracyjne i uśmierza ból. Biomag 3 D ma szerokie zastosowanie w leczeniu i rehabilitacji psów polem magnetycznym. Metoda może być stosowana w samodzielnej terapii lub wspierając inne formy leczenia. Lekarze weterynarii i zoofizjoterapeuci potwierdzają skuteczność magnetoterapii kotów i psów w przywracaniu prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierząt. W wyniku działania pola magnetycznego na objęte chorobą miejsca ciała, następuje zmniejszenie stanów zapalnych, obrzęków i odczuwania bólu. Rehabilitacja kotów polem magnetycznym przyczynia się do poprawy sprawności i komfortu życia zwierzaków. Wskazaniami do magnetoterapii psów i kotów są:

 • zapalenie stawów i tkanek miękkich,
 • dysplazja,
 • ostre i przewlekłe zapalenie ścięgien,
 • zwyrodnienia kręgosłupa i stawów,
 • degeneracyjne i zapalne uszkodzenia narządów ruchu,
 • dolegliwości bólowe różnego pochodzenia,
 • trudno gojące się rany,
 • skręcenia stawów,
 • złamania,
 • leczenie i gojenie po operacyjne,
 • niedowład kończyn,
 • stany pooperacyjne,
 • obrzęki,
 • zapalenia dróg moczowych,
 • zaburzenia wypróżniania,
 • zapalenie dziąseł,
 • nadpobudliwość i stany lękowe.

Terapia biomagnetyczna dla psów i kotów nie tylko wspomaga leczenie i regenerację ale także polepsza samopoczucie zwierzaków – pozytywne efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Leczenie kotów polem magnetycznym umożliwia lepsze dotlenienie tkanek, dzięki czemu szybciej się goją, regenerują i stymulują wydalanie z organizmu kwaśnych produktów przemiany materii, które są odpowiedzialne za ból i przewlekłe stany zapalne. Terapia biomagnetyczna dla kotów i psów przywraca prawidłowe funkcjonowanie zwierząt i szybki powrót do zdrowia.

Co wyróżnia Biomag VET?

Magnetoterapia dla kotów i psów jest skuteczną, bezbolesną i w pełni bezpieczną metodą leczenia licznych schorzeń, z jakimi zmagają się zwierzęta. Leczenie psów polem magnetycznym z wykorzystaniem urządzenia Biomag VET daje szybkie efekty, umożliwiając dostosowanie terapii pod indywidualne potrzeby zwierzaka. Terapia biomagnetyczna dla kotów i psów wykorzystuje urządzenie z technologią 3D oraz WIDE &SPOT, która generuje rotacyjne impulsy oraz szerokie lub skupione pole magnetyczne i koncentruje się na konkretnym miejscu lub problemie, precyzyjnie przenikając do komórki, która jest bezpośrednio poddana leczeniu Rehabilitacja kotów polem magnetycznym jest w pełni bezpieczna i nie ma żadnych skutków ubocznych. Biomag VET jest kompaktowym i wygodnym w użyciu urządzeniem umożliwiającym leczenie kotów polem magnetycznym bez konieczności wizyty w lecznicy. Efekty rehabilitacji psów polem magnetycznym zależą od kilku czynników, m.in. ogólnego stanu zdrowia zwierzęcia, wieku, leczonych stanów chorobowy lub urazów czy poziomu aktywności zwierzęcia. Magnetoterapia kotów i psów zwykle daje pozytywne efekty już po jednym zabiegu, jednak trwałe rezultaty są zauważalne dopiero po pewnym czasie regularnego stosowania Biomag VET.

rehabilitacja kota pole magnetyczne